Topic-icon πληροφοριες για αγορα windsurf

Ναι πηρα ηδη ενα βιβλιαρακι και μαθαινω σιγα-σιγα

Ξερεις και εγω κατι τετοιο θα εκανα(mμεγαλη freeride σανιδα) αλλα δεν εχω τα λεφτα να αλλαζω συνεχεια σερφ οποτε ελεγα να παρω κατι τελικο στα κανονικα του λιτρα, στο κατω κατω και στις 2 περιπτωσεις θα πρεπει να προσαρμοστω ετσι και αλλιως.

Επισης αν τα πανια είναι 6 και 7 πειραζει(οπως είπα πιάνει εδω 4-5 μποφορ αλλα πολύ σπανια, συνηθως έχει απο απνυα εώς 2-3, σε τετοιο βαθμο που αρχικα σκεφτομουν φορμουλα, αλλα μετα είδα κατι πανια 10-12 τμ και αλλαξα γνωμη :P )

Τέλος, ενα freerace σκαφακι θα ήταν πιο δυσκολο απο ενα freeride??? (Μανιακος ταχυτητας :P )

Και ευχαριστω και παλι :)

active123 η σχολη σου που βρισκεται???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Τι άποψη έχετε για ένα σανίδι exotec s4 125lt ???
Θα ήταν καλή επιλογή?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Η σχολη βρισκεται στο Αγγελοχωρι Θεσσαλονκης .

Το exocet 4s ειναι ενα δυσκολο σλαλομ σκαφος το οποιο εαν εισαι αρχαριος ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ αυτα που εχει το σκαφος ΝΑ ΣΟΥ δωσει , γιατι ειναι για ΠΡΟΧΩΡΗΜΈΝΟ στάδιο .... Απαιτητικο στις στροφες , σκληρο στις ευθειες , ΜΕ ΠΟΛΥ καλα ορτσα .... αλλα ΔΕΝ ειναι ενα σκαφος που μπορει καποιος μεσαίος σερφιστας να εξελιχθει ... ΕΙΝΑΙ καθαρα σκαφος για ΑΘΛΗΤΕΣ οι οποιοι ξερουν να ταξιδευουν σε ΟΛΕΣ τις συνθηκες ανεμων ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ απαιτήσεις απο τον εαυτο τους να πανε απο το Α σημειο στο Β σημειο ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ .......

ΤΟ σκαφος εχει πολυ καλα ορτσα ,ευκολο πλαναρισμα , (φαρδυ σκαφος , ΑΡΑ δυσκολο στην στροφη ) τα πανια των 7.0 τμ ειναι τα ιδανικα για το μηκος και τα λιτρα του ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Οκ ευχαριστώ, το προβλημα μου οπως καταλαβες ειναι με τα freeride

Δεν θεωρω τον εαυτο μου αρχαριο με εξαιρεση μονο τον γατζο και αν παρω παλι freeride θα πρεπει να το εχω για τα επόμενα 3-4 χρόνια (δεν μπορω να αλλάζω σανίδες συνεχεια)

Επίσης με τις συνθηκες τις περιοχής τα freeride δεν τραβανε οποτε ήθελα κατι που να προχωραει αρκετά να το ευχαριστιέμαι και οχι αρχικά για τις max επιδοσεις της σανιδας

Παρόλα αυτα ΔΕΝ θα το πάρω πριν το δοκιμάσω(την Κυριακη 9 του μηνα) και θα σκεφτώ σοβαρά όσα μου είπες για τον χειρισμό οταν θα το τεσταρω

Αν δεν τα καταφέρω και είμαι πιο αρχάριος τελικά απο ότι νόμιζα θα ξαναγυρίσω αναγκαστικά στα freeride παλι :(

Το καλοκαιρι μπορει να περασω απο την σχολή μπας και μαθω αυτην την ορολογια επιτελους :P δεν πεφτει και μακρια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Είναι τελικά κάτι που όλοι το περνάμε και καταλήγουμε ο καθένας στον δρόμο του με τα δικά μας κριτήρια. Τι θέλω να πω?

Από το free ride μέχρι και το αγωνιστικό σλάλομ η απόσταση δεν είναι μικρή γι αυτό και υπάρχει και μία ενδιάμεση κατηγορία η Free race για κάποιον που δεν έχει σκοπό να κάνει πρωταθλητισμό αλλά δεν έχει και σκοπό να πηγαίνει και λαου-λαου...
Κατηγορία βέβαια που δεν είναι και τόσο δημοφιλής όπως θα έπρεπε, γιατί όλοι έχουμε την ματαιοδοξία να πετύχουμε επιδόσεις. Όμως θέλουμε και την ευχαρίστησή μας... πράγμα που νομίζω δεν πάει με τον πρωταθλητισμό συνήθως...

Ίσως θα πρέπει να γίνουμε πιο ρεαλιστές με τον εαυτό μας, και να ξέρουμε τι θέλουμε να πάρουμε από αυτό που θα αγοράσουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Mε την γκαντεμια που με ακολουθει το πηρε αλλος το σανιδι :P

Τελος παντον να μην σας κουραζω τωρα με καθε προσφορα που βρισκω ευχαριστω για την βοηθεια και αν χρειαστω κατι αλλο θα σας πω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Slide thumbnail4sports Special Offers

banner zeus foils

banner zeus foils

glaridis 4sports surf shop

Τελευταία Posts

windyweek forecasts