Topic-icon Δύναμη στο πίσω πόδι

Γεια στη παρέα !!
Ο εξοπλισμός είναι μου tabou rocket 145 ,φιν 43 και πανί 8.1 . Καθώς πηγαίνω στη πορεία μου(πλαναριστος) νιώθω την δύναμη στο πίσω πόδι με αποτελεσμα να τρώω spinout και στο τσοπ να σηκώνεται ή σανιδα . Θέλω να βάλω το βάρος μου μπροστά να παταω τη σανιδα αλλά η δυναμη είναι στο πίσω πόδι . Θα ήθελα τη βοήθειά σας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Καλώς όρισες φίλε μου.
Για να καταλάβουμε περισσότερα θα ήταν καλό να ξέρουμε τα κιλά σου και σε τι συνθήκες μπαίνεις με αυτά τα πράγματα. Κανονικά πρέπει να μπαίνεις με συνθήκες 4 Bf. και το φιν σου μάλλον είναι λίγο μικρό...

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Ro

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

ειμαι 80 κιλα και οι συνθηκες ειναι μεχρι 17 κομβους με 8.1

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Εγώ στην Θέση σου θα έβαζα 46~48 Φιν.
То φιν που βάζεις είναι στα όρια, ίσως και έξω από αυτά και χρειάζεται να είσαι αρκετά έμπειρος ώστε να μην έχεις spin out.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

το φιν ειναι 43 select freeslam, και η δυναμη που πηγαινει στο πισω ποδι που ωφειλεται ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Όταν λες δύναμη τι εννοείς?
Ότι σου κουράζει το πίσω πόδι?
Μήπως δεν έχεις καλά ρυθμισμένο το τρίγωνο (δέστρες, σύνδεσμος, γατζόσκοινα).
Αν δεν αισθάνεσαι την ίδια πίεση και στα δύο πόδια κάτι δεν είναι σωστό στον εξοπλισμό σου, από ρύθμιση εννοώ.
Πιθανόν βεβαία να βγαίνεις και over power με τόσο μεγάλη σανίδα όταν ο αέρας φρεσκάρει.
Αν κάνεις καιρό windsurfing ίσως πρέπει να κατέβεις λίγο σε λίτρα... Εγώ είμαι πάνω από 90 κιλά και η μεγάλη μου σανίδα είναι 130 λίτρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Slide thumbnail4sports Special Offers

banner zeus foils

banner zeus foils

glaridis 4sports surf shop

Τελευταία Posts

windyweek forecasts