Topic-icon Τρειλερ για μεταφορα εξοπλισμου windsurf

Θα ηθελα να μου πειτε αν γνωριζεται καποιον εξειδικευμενο στην Θεσσαλονικη που να μπορει να κατασκευαζει τρειλερ για μεταφορα του εξοπλισμου .Και αν καποιος απο εδω μεσα μπορει να μου πει προτερηματα μειονεκτηματα για το συγκεκριμενο εγχειρημα.Γιατι εχω βαρεθει να ανεβοκατεβαζω εξοπλισμο απο το αυτοκινητο και ελεγα να τα αφηνω μονιμα μεσα σε ενα κουτι να το κοτσαρο και να φευγω.Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Είμαι κάτοχος τρέιλερ εδώ και 12-14 χρόνια . Όντως τα βάζεις όλα μέσα και γλιτώνεις πολύ κόπο σε φόρτωμα -ξεφόρτωμα. Αυτό που θα χρειασθείς σίγουρα είναι κοτσαδόρο στο αυτοκίνητο και το τρέιλερ φυσικά που και τα δυο κοστίζουν κάποια χρήματα 200 -500 ευρώ ο κοτσαδόρος και 1000 - 1500 ευρώ το τρέιλερ. Τα τρέιλερ πλέον μετά από νόμο φτιάχνονται μόνο από εταιρείες που έχουν την πιστοποίηση ( πληρώνοντας πατέντα ή κάτι τέτοιο) να τα κατασκευάζουν και να βγάζουν και την άδεια ρυμούλκησης ( για αυτό και τα 1000- 1500 Ε). Παλαιότερα μπορούσε κάποιος να το κάνει μόνος του (αν πιάνανε τα χέρια του) ή να πάει στον σιδερά της γειτονίας του , κάτι που στοίχιζε λιγότερο. Αν αποφασίσεις να αγοράσεις ένα, σκέψου καλά τις διαστάσεις του, τον αερισμό του, πως θα οργανώσεις τον χώρο του κ.λπ. Καλό θα ήταν να δείς κάποια από άλλους σερφίστες και να ζητήσεις γνώμες. Θα πρέπει να λύσεις το πρόβλημα του παρκαρίσματος και να πάρεις μέτρα για τυχόν κλοπή του.Κάποιους που κατασκευάζουν πιστοποιημένα τρέιλερ βρίσκεις στο ίντερνετ όπως Σταυρόπουλος στην 26 Οκτωβρίου , Τουρσουνίδης στην Καλαμαριά κ.λπ.. Οι ίδιοι τοποθετούν και κοτσαδόρους. Ελπίζω να βοήθησα καλή επιτυχία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Προσωπικα εχω κοτσαδορο στο αμαξι για να κουβαλαω το εντουρακι μου και σκεφτομαι εφοσον υπαρχει η υποδομη γιατι να μην φτιαξω και ενα δευτερο τρειλερ για μεταφορα εξοπλισμου.Αυτος ο σακος με τα πανια ειναι πολυ βαρυς για να μπορεσω να τον σηκωσω και να τον βαλω στην σχαρα του αυτοκινητου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Μιλάς για trailer το οποίο να είναι κλειστό ή ανοιχτό?
Δεν έχω προσωπική εμπειρία, ξέρω όμως από γνωστούς πως το βασικό πρόβλημα που χρειάζεται να λυθεί για ένα trailer είναι η ασφαλής αποθήκευσή του το βράδυ, ειδικά αν ο εξοπλισμός μένει επάνω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Μιλαμε για κλειστο τρειλερ .Η αποθηκευση το βραδυ ειναι ασφαλεις γιατι βρισκετε στην αυλη του σπιτιου και το φυλαει ενας Ελληνικος ποιμενικος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Καλησπέρα,

ρίξε μια ματιά εδώ: www.car.gr/classifieds/trailers/view/10856431/

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Slide thumbnail4sports Special Offers

banner zeus foils

banner zeus foils

glaridis 4sports surf shop

Τελευταία Posts

windyweek forecasts