Topic-icon Στολή για windsurfing

Γεια σας. Σαν νέος στο σπορ θα ήθελα τη συμβουλή σας σε ότι αφορά τη στολή που θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω από εδώ και στο εξής μια καί αρχίζει η δροσούλα και νομίζω ότι η υποθερμία είναι σίγουρη.Η ερώτηση αφορά στο μήκος της στολης και το πάχος του υλικου.Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Καλώς ήρθες!
Ακόμα και στη βόρεια Ελλάδα που είναι πιο "δροσερά" μια χειμερινή μακριά στολή 5/3 είναι αρκετή. Αυτή η στολή έχει μέγιστο πάχος 5,5 mm πάχος. Μην πάρεις κάποια οποιαδήποτε στολή (κατάδυσης κλπ.) αλλά μόνο στολή ειδικά για surf, υπάρχει σοβαρός λόγος.
Γιατί λες ότι η υποθερμία είναι σίγουρη?
Σε ποιο μέρος κάνεις?
Στην νότια Ελλάδα, Αττική και λοιπά, τα πράγματα είναι πιο καλά και ο χειμώνας πιο μαλακός.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Κάνω στην Αθήνα αλλά επειδή πέρασαν τα χρόνια μου και κάνω εύκολα υποθερμίες θέλω να είμαι προστατευμένος όσο γίνεται.Ευχαριστω για την ανταπόκριση σας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Εάν θέλεις να μην έχεις στο μυαλό σου το κρύο αλλά να επικεντρωθείς στο surf. κάλυψε τα άκρα σου καλά.
Παπουστάκια από 3,5 χιλιοστά και πάνω, γάντια με ανοιχτή τη χούφτα για να μην σε εμποδίζουν στο σφίξιμο της μάτσας και κουκούλα neopren.
Στο σερφ κρυώνεις από τα άκρα και όχι στο σώμα και πρώτα πρώτα από δάχτυλα πάνω και κάτω.
Μαζί με αυτά και με μία στολή 5/3 όπως είπαμε πριν δεν θα ασχολείσαι με το κρύο ότι και να γίνει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Slide thumbnail4sports Special Offers

banner zeus foils

banner zeus foils

glaridis 4sports surf shop

Τελευταία Posts

windyweek forecasts