Topic-icon YES αλμπουρο τί τιμή;

Καλημέρα

Εχω ενα γνωστό που έχει ενα αλμπουρο 430cm 100% carbon με αντηλιακή προστασία. Ισχυρίζεται ότι είναι του 2011, δεν νομίζω ότι ισχύει καθώς η YES sails εχει αποσυρθεί αρκετά χρόνια.
Τι τιμή πιστεύετε ότι πρεπει να το αγοράσω;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

H YES νομιζω οτι εκλεισε πολυ ποιο πριν.
Ειχα και εγω τετοιο αλμπουρο.
Εαν εχει να χρησιμοποιηθει πολλα χρονια, μπορει να σπασει στο πρωτο τριμαρισμα.
Ακαμψια υλικου.
Άρα πρέπει να το πρωτοτριμάρεις μπροστά του και να το δουλέψεις λίγη ώρα στο νερό.
Τωρα ενα τετοιο αλμπουρο, ταιριαζει για flex πανια, οπως το neilpryde.
Η τιμή του, δεν είναι πάνω απο 150 ευρώ, εάν είναι άριστο.
Εγώ προσωπικά, θα έσπερνα ένα καινούργιας τεχνολογίας, γιατί τα παλιά, όπως το Yes, είναι ποιο χοντρά και λιγότερο ελαστικά.
Εχουν θεμα και στα καμπερ.
Η τιμή όπως είπα, είναι από 100-150€.
Προτεινω, unifiber, freesurf, ή του ζωτου τα αντιστοιχα.
Αν θες πες μας για τι πανί το θέλεις.

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": arius99

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Καλησπέρα αγαπητέ φίλε,
Είναι συνηθες πολλοί λόγω απειρίας ή άγνοιας να κάνουν λάθος στη χρονολογία των υλικών που χρησιμοποιούν. Θεωρώ δεδομένο ότι κάτι αντίστοιχο ισχύει και εδώ ειδικά όταν μιλάμε και για γνωστό σου...
Η αγορά ενός μεταχειρισμένου αλμπουρου 100% carbon είναι καλή επιλογή εφόσον είναι σε καλή κατάσταση την οποία θα πρέπει να κρίνεις εσυ ο ίδιος.
Το αν είναι YES (και δεν παράγεται πλέον) η άλλη μάρκα δεν είναι το πλέον σημαντικό μιας και πολλά υλικά φτιάχνονται φασόν στο ίδιο εργοστάσιο και πωλούνται από διαφορετικές εταιρίες.
Αναφορικά με την τιμη, σοβαρός παράγοντας είναι η κατάσταση του και η εμπορικότητα του.
Το πλέον βασικό είναι να ταιριάζει στο πανί που θα το χρησιμοποιήσεις.

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": arius99

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Το αλμπουρο είναι constant curve όπως και το πανί μου (nottht IQ 5.8 ). Το δίνει στα 100€ αυτός. Αλλα αν ισχύει αυτο που λέτε (ακαμψία υλικού μετα απο μακροχρόνια αχρησία) τοτε θα εχω προβλημα.
Ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.


Το αλμπουρο είναι constant curve όπως και το πανί μου (nottht IQ 5.8 ). Το δίνει στα 100€ αυτός. Αλλα αν ισχύει αυτο που λέτε (ακαμψία υλικού μετα απο μακροχρόνια αχρησία) τοτε θα εχω προβλημα.
Ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.099 δευτερόλεπτα
Slide thumbnail4sports Special Offers

banner zeus foils

banner zeus foils

glaridis 4sports surf shop

Τελευταία Posts

windyweek forecasts