Topic-icon Βοήθεια με πρόβλημα μάτσας

Γεια σας.
Θα ήθελα την βοήθεια από κάποιον φίλο που πιθανώς να γνώριζε παρόμοια περίπτωση.
Αγόρασα πρόσφατα μια ματσα unifiber. Καινούργια στο κουτί της.
Ένας λόγος για την εκλογή μου ήταν ότι είχε και τον αντάπτορα για κατάρτι R. D.
Με μεγάλη δυσαρέσκεια είδα ότι το κατάρτι δεν «κούμπωνε» σαν να ήτανε μικρότερη η διάμετρος υποδοχής στην μάτσα. Δοκίμασα και με κατάρτι στάνταρ διαμέτρου βγάζοντας τον αντάπτορα αλλά και πάλι τα ίδια. Με τα πολλά Κατόρθωσα να συνδέσω ένα κατάρτι και σκέπτομαι να το αφήσω έτσι για μερικές μέρες. Ίσως να επανέλθει. Ψάχνωντας είδα ότι η ματσα έχει ημερομηνία κατασκευής 2016. Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα ;; Μπορώ να κάνω κάτι για να μην τραβάω ένα γολγοθά κάθε φορά που θα πηγαίνω για πλεύση ;;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Καλησπέρα.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα. Κάποιες μάτσες ή αντάπτορες είναι μπαίνουν λίγο πιο σφιχτά αλλά εφαρμόζουν σωστά. Θέλουν δηλαδή αρκετή δύναμη για να κουμπώσουν, γιατί το σχήμα τους είναι μεγαλύτερο από ημικύκλιο για να αγκαλιάζουν περισσότερη επιφάνεια του καταρτιού.
Μεγάλη προσοχή όμως μην μπει κανένα πετραδάκι ανάμεσα εκεί και το κλείσεις μαζί με αυτό γιατί πιθανότατα να σπάσεις κατάρτι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Ευχαριστώ παρά πολύ. Συγνώμη που απάντησα τώρα. Σωστή η βοήθεια και θα προσέχω για πετραδάκι. Την άφησα με συνδεμένο το κατάρτι και κάπως ‘μαλάκωσε’ κουμπώνει με λιγότερη δύναμη.
Είχα στο παρελθόν 3 Μάτσας χωρίς να χρειάζεται κάποια προσπάθεια αλλά όχι ίδια μάρκα.
Τουλάχιστον τώρα ξέρω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Slide thumbnail4sports Special Offers

banner zeus foils

banner zeus foils

glaridis 4sports surf shop

Τελευταία Posts

windyweek forecasts