Topic-icon Νέος στο άθλημα

Καλησπέρα, είναι σχετικά νέος στο άθλημα. Έχω αγοράσει όλο τον εξοπλισμό (σχάρα στολή κλπ) πλην στο wind surfing. Προσπαθώ να βρω εξοπλισμό γύρω στα 150-160 λίτρα μιας και έχω 105 κιλά. Μου λένε να μην ασχοληθώ με φόρμουλα γιατί θα δυσκολευτώ. Έχετε να προτείνεται κάτι. Σας ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Εχω ενα mistral Malibu 160ltr σε καλη κατάσταση . Αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου στείλω φωτο .
Αν ειναι η πρώτη φορά όμως που ανεβαίνεις σε windsurf τα 160 λίτρα ειναι πολυ λίγα για τα κιλά σου και θα απογοητευτείς ...
Φιλικα Γιώργος
6978333526

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Εχω κάνει γύρω στα 20 μαθήματα με πιο όπλα λίτρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Καλώς όρισες!
Φυσικά και δεν είναι καλή ιδέα να μάθεις με φόρμουλα...
Φόρμουλα μπορείς μα πάρεις αφού φτάσεις σε ένα επίπεδο που να κάνεις τα βασικά και να πλανάρεις.
20 μαθήματα είναι αρκετά για να συνεχίσεις με 160 λίτρα ακόμα και στα κιλά σου, αρκεί βέβαια η εξέλιξή σου με αυτά τα 20 μαθήματα να ήταν ανάλογη.
Βρες μια παλιά και φθηνή σανίδα ώστε να μην σε νοιάζει αν της κάνεις ζημιές καθώς θα εξελίσσεσαι και αφού γίνεις άνετος μετά θα βρεις την κανονική σου σανίδα, αλλά και μικρότερες σανίδες εφόσον θα θες να μπεις και σε πιο πολλά Μποφόρ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Γεια και από μένα!

Αν έχεις καλή σχέση με τον εκπαιδευτή σου, θα πρότεινα να ζητήσεις από αυτόν να σε συμβουλεύσει ως προς τα λίτρα (με βάση την εμπειρία του και την εξέλιξή σου).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Slide thumbnail4sports Special Offers

banner zeus foils

banner zeus foils

glaridis 4sports surf shop

Τελευταία Posts

windyweek forecasts